Адвокати Василь і Вікторія Кришталь

Блог

Списати борг ЄСВ

Вікторія Кришталь

Адвокат

Списання заборгованості з ЄСВ (надалі за текстом – списати борг ЄСВ) передбачено Законами України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Списанню підлягають суми недоїмки з єдиного внеску, а також штрафи та пеня, нараховані на суму недоїмки за період з 01 січня 2017 року по 01 грудня 2020 року. За 4 роки такі суми боргу по сплаті ЄСВ можуть досягати до 34000 грн, що є доволі суттєвим.
Право на списання заборгованості по єдиному соціальному внеску мають фізичні особи – підприємці (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
Списати борг ЄСВ можливо при виконанні таких умов:
– відсутність у суб’єкта звернення доходу (прибутку) від його діяльності з 01.01.2017 до 01.12.2020 року;
– подання до 01.03.2021 року державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (якщо така заява не була подана раніше); для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, або у періоді з 01.01.2017 року до дати подання заяви провадили таку діяльність – до податкового органу заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску (якщо така заява не була подана раніше);
– подання до 01.03.2021 року до податкового органу звітності з єдиного внеску за період з 01.01.2017 р. до 01.12.2020 року та прибутку, в т.ч. ліквідаційної.
– подання заяви на списання суми недоїмки з єдиного соціального внеску до 1 березня 2021 року.
Після того, як буде підтверджено вчинення вищевказаних дій, податковий орган проводить камеральну перевірку згідно чинного законодавства та у разі відсутності отриманих доходів за період з 01.01.2017 по 01.12.2020 р. приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.
Звертаємо увагу, якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, тоді податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою (нестягнутою).

Зобов’язання по сплаті ЄСВ немає строку позовної давності. Тому, ця проблема заборгованості триватиме, допоки не буде вирішена в один із способів: скасування/списання або ж стягнення/погашення. «За давністю» – зобов’язання по сплаті ЄСВ просто так не зникнуть.
Якщо ФОП, навіть той, який вже припинив діяльність, не сплатить недоїмку по ЄСВ та не скористається правом на її списання, то податкова без звернення до суду передає податкову вимогу до виконавця, що має наслідком арешт всіх рахунків та майна боржника. В більшості випадків при арешті рахунку, платіжних карток люди і дізнаються про наявність заборгованості перед бюджетом по сплаті ЄСВ.

Якщо з якихось причин ФОП не відповідає параметрам, які дозволяють скористатися вказаною «пільгою» по списанні ЄСВ, то можна звернутися до суду про скасування вимоги по сплаті недоїмки по ЄСВ, але треба дотримуватись встановленого законом 10-денного строку на оскарження.

Надаємо послуги по списанню боргу сплати ЄСВ: забезпечуємо подачу необхідної звітності, подаємо відповідну заяву до ДПС, надаємо пояснення (або заперечення) податковому інспекторові при здійсненні камеральної перевірки.
Також допоможемо з подачею обґрунтованого позову про списання боргу по ЄСВ до суду.

Поспішайте скористатися правом Списати борг ЄСВ ДО 01 березня 2021 року.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn